שירות נוטריוני מקצועי, אמין ומהיר

מהו אימות נוטריוני ומתי הוא נדרש?

עורך דין שהוא גם נוטריון הוא כזה שיש לו סמכויות נוספות והוא זה שיכול לבצע אימות ואישור למסמכים בנוגע למקוריות שלהם, לאמיתות התוכן שלהם או לזהות של מי שכתב אותם או חתום עליהם. אימות נוטריוני, אם כך, הוא אימות מוסמך המעניק תוקף חוקי ומשפטי למסמך שאותו הוא מאשר ומאמת. רק לאחר שהתקבל האימות אפשר יהיה להתייחס למסמך כמקורי, אמין, אל התוכן שלו כאמיתי ומקובל. מסמכים הנושאים את האימות הנוטריוני הופכים גם לקבילים בבית המשפט במידה ויוצגו כראיות.

אחד מהאימותים האלה יכול גם להיות אימות חתימה נוטריוני. על מנת לאמת את חתימתו של אדם מסוים הוא נדרש להתייצב במשרדו של נוטריון, להזדהות על ידי מסמך מזהה רשמי ולהציג מסמכים הנושאים את החתימה שלו. הוא גם יידרש לחתום לנגד עיניו של הנוטריון על מנת שזה יוכל לאשר ולוודא שאכן מדובר באותה החתימה. אימותים אלה של הנוטריון נדרשים בשלל נושאים ועניינים, כמו תהליך לקיחת משכנתא, הצגת מסמכים רשמיים בפני נציגויות של מדינות זרות (ומכאן שהאימות לעיתים נדרש גם בשפות אחרות) ועוד.

אימות של נוטריון – אסור להקל ראש!

קל להבין שלנוטריון יש תפקיד חשוב ומהותי ביותר בתהליך של אימות המסמכים והאישור כי מדובר במסמכים מקוריים ואותנטיים יאפשר להמשיך בתהליך שעלול להתעכב ללא אישור זה. הנוטריון באישורו הופך את המסמך לקביל בבית המשפט ובמידה ויוצג כראייה או כמסמך תומך במי מהצדדים – מיד ייבדק האם הוא נושא אישור נוטריוני או שלא. במידה וכן – יקבל אותו השופט ללא עוררין. חשוב מאד לדעת שישנו תעריף קבוע לשירותים שניתנים על ידי נוטריונים ולכן במקרים של אימות חתימה נוטריוני מחיר אימות החתימה יהיה אחיד בקרב כל הנוטריונים שאליהם פונים.

מסיבה זו השיקולים שמובילים בדרך כלל לבחירה בנוטריון זה או אחר הם התקשורת איתו, המהירות שבה ישיג הלקוח את האימות הדרוש וכמובן נוחות ההגעה אל המשרד של הנוטריון. ברגע שהאישור או האימות יהיה בידיו של הלקוח הוא יוכל להמשיך את ענייניו ויידע שלמסמכים שלו ולחתימה שלו יש כעת תוקף.

למידע נוסף לחצו כאן

זקוקים לחתימתו של נוטריון לצורך אימות נוטריוני קביל? אם כן, משרד עורכי דין ונוטריון רוני הראלי הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה ולהיעזר בשירותיה. המשרד מתמחה בליווי עסקאות נדל"ן ומקרקעין ומציע סיוע נוטריוני ומשפטי ברמה גבוהה ובהתאמה מלאה.

 נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או ייעוץ משפטי בטלפון 03-6935290

לקבלת הצעת מחיר משתלמת
השאר פרטים

דילוג לתוכן