שירות נוטריוני מקצועי, אמין ומהיר

אישור תרגום

אישור תרגום

אישור תרגום – דגשים חשובים

אישור תרגום נוטריוני או affirmation תרגום הוא אחד האישורים העיקריים אותם מעניק נוטריון מוסמך. זהו, למעשה, אישור רשמי שהתרגום אכן תואם ונאמן למקור. אישור התרגום ניתן עבור מסמכים רשמיים כגון: אישורי מיסים, תעודות זהות ודרכונים, תעודות סיום לימודים, תעודות יושר, תעודות נישואין, תעודות גירושין ועוד.

על פי החוק במדינת ישראל, אישור זה מהווה ראייה משפטית מספקת במקרה הצורך.

למידע נוסף לחצו כאן

 

דגשים חשובים בבחירת נוטריון

  • הנוטריון שולט בשפת המקור ובשפת התרגום – נוטריון הרשאי, על פי חוק, לתת אישור תרגום הוא מי ששולט בשפה שבה נערך המסמך ובשפה שאליה הוא מתורגם. לכן, חשוב לוודא שהנוטריון שבוחרים אכן שולט בשתי השפות על מנת שהתרגום יהיה קרוב למקור ובאיכות גבוהה.
  • נוטריון אשר קיבל הסמכה ממשרד המשפטים – נוטריון במדינת ישראל יכול להיות מי שהוא אזרח המדינה או תושב קבע, חבר בלשכת עורכי הדין העוסק במקצוע 10 שנים, לפחות. בנוסף, הוא מעולם לא הורשע בעבירה פלילית שיש בה קלון, עבר השתלמות מיוחדת ונמצא כשיר על ידי משרד המשפטים.

ההבדל בין אישור תרגום נוטריוני לאישור מתרגם

  • אישור תרגום נוטריוני הוא אישור הניתן על ידי נוטריון השולט בשתי השפות. לאחר בדיקה מוקפדת של המסמכים, הוא מאשר את התרגום וחותם עליו. הוא מציין האם מדובר בתרגום של המסמך המקורי, העתק מאושר או לא מאושר של המסמך המקורי או מידע ממוחשב ממאגר מסוים.
  • אישור הצהרת מתרגם היא אופציה למקרים בהם הנוטריון אינו שולט בשתי השפות וכאשר מי שדורש את המסמך מתיר זאת. במקרה כזה, מצהיר בפני הנוטריון מתרגם מוכר העובד עמו כי הוא בקיא בשתי השפות וכי התרגום שעשה תואם בצורה מדויקת למסמך המקורי. המתרגם חותם על מסמך המאשר זאת והחתימה היא בשפה בה בקיא הנוטריון. באישור זה אין הנוטריון מעיד על נכונות התרגום אלא מאשר את הצהרת המתרגם. כאשר מגישים את המסמכים, מצרף הנוטריון את האישור הרלוונטי לגבי נכונות התרגום.

affirmation תרגום

האם ישנה עלות קבועה מראש לאישור תרגום?

 בהחלט כן. מחיר אישור זה הינו אחיד ונקבע בתקנות הנוטריונים. הסכום צמוד למדד ומשתנה מדי פעם, בהתאם להנחיה של משרד המשפטים.

רוני הראלי – משרד עורכי דין ונוטריון

המשרד של עורך דין ונוטריון רוני הראלי הוקם בשנת 1996. כיום, יש למשרד שני סניפים. האחד במרכז תל אביב והשני בגבעת עדה, הסמוכה לבנימינה.

השירותים שלנו ניתנים למגזר הפרטי והעסקי כאחד. אצלנו תוכלו לקבל מגוון שירותים נוטריונים הנדרשים בארץ ובחו"ל. תרגום נוטריוני של מסמכים שונים ובמגוון שפות, אישורים עבור תרגומים על ידי נוטריון מוסמך, עריכת צוואות נוטריונית, אימות הסכמי ממון ועוד.

השירות שלנו הוא מקצועי, אדיב ומהיר ואצלנו תוכלו לקבל מענה מקיף ושלם לכל מה שדרוש לכם.

לפרטים נוספים או יעוץ מקצועי, נשמח לעמוד לשירותכם בטלפון 03-6935290.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת
השאר פרטים

דילוג לתוכן