שירות נוטריוני מקצועי, אמין ומהיר

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ לאחר הפטר ללא ערבים

כל מה שחשוב לדעת על בקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

אם הוצא נגדכם צו עיכוב יציאה מהארץ, זה אומר בפשטות שאין לכם אפשרות לעזוב את הארץ ועכשיו יש לבחון מדוע. יכול להיות שגיליתם זאת לפני זמן מה ויכול להיות שגיליתם שהוצא נגדכם הצו כשאתם כבר בשדה התעופה, עם כרטיס טיסה ביד. ביטול צו יציאה מהארץ יהיה אחת המטרות שלכם ובמיוחד אם הטיסה שלכם קשורה בעסקים או בביקור קרובי משפחה.

 
צו עיכוב יציאה מהארץ יכול להיות מופעל נגדכם במקרה ונפתח נגדכם תיק בהוצאה לפועל, אם יש לכם חוב בדמי מזונות או אם השתמטתם מהצבא. כל אחד מהמקרים יביא לצו עיכוב שונה והדבר הראשון שנרצה לדעת הוא מה הסיבה לכך שהצו הוצא מלכתחילה.

צו עיכוב יציאה לא מופק סתם כך

עליכם לדעת כי צו העיכוב לא יוצא כבדרך אגב. מדובר בהליך אשר מגביל את חופש התנועה של האזרח ולכן יוצא רק כאשר ישנו חשש שאתם עשויים לברוח מהארץ ולהשאיר מאחוריכם חובות או במקרה שמתקיימת נגדכם חקירה פלילית. ביטול עיכוב יציאה מהארץ יתבצע בדרך כלל בעזרת עורך דין כיוון שנדרשת הבנה בניואנסים הקטנים ביותר של החוק.

בקשה לביטול עיכוב יציאה מהארץ תכלול הוכחה לכך שאתם לא מתכוונים להתחמק מתשלומים שעליכם לעמוד בהם או מעמידה מול הליך משפטי. אם משפחתכם נמצאת בארץ, אם יש לכם רכוש, עסק ויש לכם קשר לארץ, נשתמש בהם כדי לבטל את העיכוב.

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ לאחר הפטר ללא ערבים

הלכה למעשה – איך מבטלים עיכוב יציאה מהארץ

רגע לפני שנתחיל לבחון איך מבטלים עיכוב יציאה מהארץ נציין כי מומלץ לבצע את ההליך לפחות 14 יום לפני מועד הטיסה. אם יש לכם ספק אם הוצא נגדכם צו או לא, תוכלו לבדוק זאת בפניה טלפונית אל משטר הגבולות (3450*).

שלב ראשון – מילוי טופס 214
יש למלא בקשה מסודרת עבור ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ לבית המשפט, בצירוף תצהיר מנומק שלכם. בעת הבקשה יש לנמק את הסיבה לבקשה וזו יכולה להיות נסיעת עבודה, מצב בריאותי, אבל או שמחה משפחתיים ודומיהם. בית המשפט יבחן האם הבקשה סבירה וכדאי לדעת שעם החזרה לארץ הצו יופעל מחדש.

שלב שני – העמדת ערבות
לרוב יש להעמיד ערבות כשזו יכולה להיות גם מטעם המעסיק של החייב או קרוב משפחה. במקרים מסוימים יתכן ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ ללא ערבים ועורך דין מומחה יוכל לבחון אם ניתן לעשות זאת או לא. כדאי לדעת כי הערבות תישאר בעינה למשך 60 יום מיום החזרה וזאת כדי לאפשר הוצאת צו עיכוב חדש.

ביטול צו עיכוב יציאה לאחר הפטר

אדם אשר נמצא בהליך פשיטת רגל ימצא כי הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ. עם זאת, בסיום התהליך יינתן הפטר ואז יש לגשת להליך ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ לאחר הפטר. לא תמיד הביטול ניתן באופן אוטומטי ולכן לפני הזמנת הטיסה או שבועיים לפני תאריך הטיסה יש לבדוק אם הצו בוטל או לא.
במידה והצו לא בוטל, יש להגיש בקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ. במקרה זה לא יהיה צורך בהעמדת ערבים כיוון שנעשה הסדר והאדם החל את חייב החדשים ואינו חייב עוד (למעט חובות שאינם נמחקים בהליך הפטר).ביטול עיכוב יציאה מהארץ לפושט רגל הוא אפשרי, ועורך דין המתמחה בתחום זה יוכל לדאוג להליך פשוט, מהיר ואם יש צורך, להגיש בקשה שהסבירות שתתקבל הוא גבוה במיוחד. ייצוג משפטי מקצועי הוא זכות של כל אדם שיש לנצלה בהליכים מורכבים.

אפשר לפנות לעורך דין ונוטריון רוני הראלי, שהינו בעל נסיון בביטול צווי עיכוב יציאה מן הארץ

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או ייעוץ משפטי בטלפון 03-6935290

לקבלת הצעת מחיר משתלמת
השאר פרטים

דילוג לתוכן