שירות נוטריוני מקצועי, אמין ומהיר

הסדר חוב

הסדר חוב מול הבנק – חשוב שתדאגו לעצמכם

רוב חשבונות הבנק מתנהלים באופן סדיר ותקין. היחסים בין הבנק לבין הלקוחות יכולים להיות מצוינים והבנק עשוי להציע הלוואות או אשראי ללקוחות שנראים לו בטוחים. לצד זאת ישנם לא מעט מקרים בהם לקוחות הבנק לא מצליחים לעמוד בתשלומי הלוואות וחורגים ממסגרת האשראי שהוקצתה להם. כתוצאה מכך הבנק משנה את היחס שלו ללקוח ומתחיל ללחוץ להשבת הכספים.

התעלמות מהטלפונים שמגיעים מהבנק מוביל להחמרת המצב והכלל צריך להיות ברור, הלוואות צריך להחזיר ואם כרגע המצב קשה יש לפנות בצורה מסודרת לתהליך של הסדר חוב עם הבנקים.

לבנק?

הסדר חוב הוא מצב בו הלקוח פונה אל הבנק ומבקש לשנות את אופן החזר החוב. הבנק מצדו משתף פעולה עם התהליך ושני הצדדים יכולים להגיע להסכמות חדשות. התוצאה בדרך כלל תהיה פריסת החוב מחדש ושינוי הריביות כך שהלקוח יוכל לעמוד בתנאים החדשים.

חשוב לדעת כי התנאים החדשים הם התנאים שהלקוח חייב לעמוד בהם ולכן יש להסכים רק להסדר שמשרת שהלקוח יודע שיוכל לעמוד בהם. אם אתם נמצאים במצב בו יש לכם הלוואה או אשראי שאתם חורגים ממנו ואתם לא מצליחים להשיב את הכספים, מומלץ ליזום התקשרות ולהימנע ממצב בו הבנק "רודף" אחריכם.

הסדר חוב

בדרך אל הסדר חוב – כדאי לדעת

אם הגעתם למצב בו אתם לא מצליחים לעמוד בהלוואות שנטלתם, אתם עלולים למצוא כי הבנק יחייב אתכם בריביות שונות ועמלות נוספות, מה שיקשה עוד יותר על המצב הכלכלי. במצב כזה עליכם לעשות חושבים ולבחון האם יש לכם יכולת לעמוד בהתחייבויות שלקחתם על עצמכם. זה לא הזמן לעצום עיניים ואם התשובה היא "לא", יתכן וזה הזמן לפעול להסדר של החוב והנה מספר דברים שתרצו לדעת על כך:

הכירו את האפשרות להסדרת החוב

חשוב שתדעו כי ישנה אפשרות להגיע להסדר של החוב מול הבנק ולהתנהל מול המחלקה המשפטית. בסופו של דבר המטרה של הבנק הוא שהחוב יוחזר ובדרך כלל הסדר חוב יוביל לתשלום חודשי נמוך ופריסה של החוב או ההלוואה לשנים רבות. חשוב שתדעו שהמצב לא אבוד וכי יש עם מי לדבר.

זכרו שמדובר במשא ומתן מול עורך דין

הסדר חוב עם הבנק מתבצע מול המחלקה המשפטית. באופן טבעי אתם עומדים להתנהל מול עורכי דין וכדאי שתדעו שאתם יכולים לפנות אליהם באופן עצמאי. עם זאת, אם אין לכם ניסיון בקיום משא ומתן ואתם לא בקיאים במונחים, בוודאי תעדיפו להיעזר בעורך דין שיפעל לטובתכם.

אפשר להסדיר גם חוב משכנתא

משכנתא היא הלוואה שנלקחת לשנים רבות קדימה. כתוצאה מכך יכול לקרות מצב שלמשפחה יהיה קשה לעמוד בתשלומים. הבנק מבחינתו אינו מעוניין להוציא אנשים מביתם ויעדיף להגיע אל הסדר שמתאים לשני הצדדים. אם יש לכם קושי כלכלי, בקשו להגיע אל הסדר חוב מול הבנק.

בחירת עורך דין לתהליך הסדר חוב עם הבנקים

הבנק רוצה לקבל את הכסף שלו בחזרה וגם רוצה להרוויח. בתהליך של הסדרת החוב הוא יכול ללכת לקראת הלקוח, אך תמיד ישמור על האינטרסים של עצמו. לקוח אשר מגיע עם עורך דין מנוסה, שמכיר היטב את תחום ההסדר, התוצאות יהיו טובות יותר עבור הלקוח.
במקרה שהגעתם למצב שיש לכם חוב שלא תוכלו לפרוע, אל תתעלמו. צרו עימנו קשר ונבחן כיצד נוכל לעזור לכם להגיע להסדר עם הבנק שישרת אתכם בצורה הטובה ביותר.

 נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או ייעוץ משפטי בטלפון 03-6935290

לקבלת הצעת מחיר משתלמת
השאר פרטים

דילוג לתוכן