עוד מידע

מהן עלויות עריכת הסכם ממון?

מהן עלויות עריכת הסכם ממון?

הסכם ממון מחיר ועלויות: כמה עולה לעשות הסכם ממון?

זה אולי לא הדבר הראשון שעולה בראשם של זוגות מאוהבים, אבל הסכם ממון הופך לנושא שיחה נפוץ יותר ויותר בקרב זוגות צעירים שרוצים לקבל החלטה אחראית לגבי העתיד המשותף שלהם. כמו כן, למרות האמונה הרווחת שהסכם ממון זה רק לעשירים, הסכם ממון יכול להועיל לבני זוג מרקעים כלכליים שונים.

לפני שניגשים להכנת ההסכם רבים שואלים את עצמם כמה זה עשוי לעלות. במאמר הבא נבדוק ונשווה את העלויות הקשורות להסכם ממון לפני נישואים.

למידע נוסף לחצו כאן

מה זה הסכם ממון

לפני שנכנסים לנושא של מחיר הסכם ממון חשוב להבין מה זה הסכם ממון ולמי זה מתאים. הסכם ממון הוא חוזה בין בני זוג שמסדיר באופן חוקי את חלוקת הכסף והרכוש המשותף במקרים של פרידה וגירושין.

למרות שניתן לערוך הסכם ממון גם במהלך הנישואין, רוב הזוגות יערכו את ההסכם לפני החתונה. זה אמנם לא פשוט לעסוק באפשרות של פרידה בשלב כל כך מוקדם במערכת היחסים, אך הסכם ממון שנעשה בצורה נכונה על ידי עורך דין מיומן יכול לתת הרבה שקט נפשי לשני בני הזוג.

למעשה ניתן לחשוב על הסכם ממון כמעין תעודת ביטוח. עושים את הביטוח בתקופה בה הכל טוב מתוך מחשבה שאם בעתיד דברים ישתנו נהיה מוכנים לכך. כמו בכל ביטוח התקווה היא שלא נצטרך להשתמש בו אף פעם.

הסכם ממון טוב יכלול סוגיות עתידיות שעלולות לעלות ולא רק את נושא חלוקת הנכסים הקיימים במקרה של פרידה. לדוגמה מה מוסכם לגבי קבלת ירושה, רכישת דירה משותפת בהמשך הדרך, מתנות שוות ערך וכדומה.

עלות עריכת הסכם ממון

כמובן שלכל הסכם ממון עלות מעט שונה בהתאם לצרכים של בני הזוג וכתלות במספר גורמים שמשפיעים על המחיר. עורך דין שעוסק בתחום הסכמי ממון יפגוש את בני הזוג על מנת להעריך את המצב הכלכלי של כל אחד מהם, לסייע בניהול המשא ומתן ולבסוף לערוך הסכם ממון שתפור במיוחד עבור הצרכים של בני הזוג.

העלות תלויה במספר גורמים עיקריים:

  • היקף הרכוש והנכסים: שני הצדדים מגיעים למערכת היחסים כשיש להם נכסים משלהם כמו בית בבעלותם, משכורת מעבודה, עסק וכדומה.
  • מורכבות ההסכם: המורכבות תלויה גם בכמות הנכסים אך גם במידת הצורך במשא ומתן מתמשך בין בני הזוג. ככל שיש יותר מורכבות בניסוח הסכם ממון שכר טרחה שייקח העורך דין יהיה גבוה יותר.
  • תרגום נוטריוני לשפה אחרת: במידה ויש צורך לתרגם את ההסכם תהיה תוספת תשלום עבור התרגום.

הסכמי ממון כוללים מידע חשוב ובעל משמעות משפטית ולכן, על אף שניתן לנסח אותם באופן עצמאי, מומלץ לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום שינסח את ההסכם בצורה מקצועית וקבילה משפטית. לאחר חישוב עלות הסכם ממון עורך דין יגבה בדרך כלל סכום שנע בין 3,000-10,000 ₪ להסכם.

במשרד עורכי דין ונוטריון רוני הראלי עריכת הסכם ממון נוטריוני תעלה לכם רק 3,500 ₪.

עלות אישור הסכם ממון: בית משפט או נוטריון

העלות של הסכם ממון מתחלקת לשני חלקים. החלק הראשון קשור לעלות עריכת ההסכם אותה יש לשלם לעורך דין שערך את ההסכם ואילו החלק השני קשור לאישור ההסכם על ידי נוטריון או בית משפט על מנת לתת לו תוקף משפטי. עורך דין שהוא גם נוטריון יוכל לסייע לנו בטיפול בשני החלקים של עריכת ואישור ההסכם.

עריכת ההסכם עולה כסף כיוון שהיא דורשת את זמנו של עורך דין מוסמך שישלים את הפרויקט. המחיר משתנה גם על פי מידת המומחיות והותק של עורך הדין לכן לפני חתימת הסכם ממון הצעת מחיר מעורך הדין תאפשר לבצע בחירה נכונה.

עלות אישור הסכם ממון בבית המשפט כרוכה בתשלום אגרה סטנדרטית של 450 ₪ ואילו אצל נוטריון העלות היא 375 ש”ח בצירוף מע”מ (הכוונה כאן רק לאישור הסכם הממון ולא לעריכתו). אם חותמים על הסכם לפני החתונה ניתן לאשר אותו גם אצל נוטריון, אך אם חותמים אחרי החתונה ניתן לאשר את ההסכם אך ורק בבית משפט ואז העלות מעט גבוהה יותר.

האם אתם צריכים עזרה בכתיבה ואישור של הסכם ממון? אם כן, הגעתם למקום הנכון! משרד עורכי דין ונוטריון רוני הראלי מספק שירותי עריכת הסכמי ממון ושירותים נוטריונים מקצועיים תוך הקפדה על אמינות, רגישות ואחריות.

אנחנו יודעים שהסכם טוב הוא בסיס לשקט נפשי בעתיד ולכן אנו מקפידים ללוות את בני הזוג בכל שלבי התהליך תוך שמירה על האינטרסים המשותפים שלהם.

אם אתם מחפשים עורך דין ונוטריון לטיפול בכל הנושאים הקשורים להסכם הממון שלכם, פנו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם. למידע נוסף הכנסו לקישור הזה או צרו קשר בטלפון 03-6935290

שלחו לנו וואטסאפ