שירות נוטריוני מקצועי, אמין ומהיר

פשיטת רגל בהליך מקוצר

פשיטת רגל בהליך מקוצר – מחיקת חובות

 

מיום 15.9.2019 נכנס לתוקפו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח – 2018. חוק זה מחליף את פקודת פשיטת הרגל.

החוק החדש מסדיר את הליכי חדלות פירעון, דהיינו את הליך פשיטת רגל.

עפ"י החוק הנוכחי, תהליך מחיקת החובות הינו מהיר יותר בצורה משמעותית.

חייב המצוי בחובות כבדים, רשאי לפנות בהליך של מחיקת חובות באמצעות עו"ד המתמחה בכך, לעיכוב הליכים ולביטול הגבלות המוטלות עליו במסגרת הליכי ההוצאה לפועל הננקטים כנגדו.

באמצעות הגשת בקשה מיוחדת שמפרט עורך הדין, ניתן להשיג עיכוב עיקולים על חשבונות בנק, עיקולי משכורת וביטול הגבלת רישיון נהיגה. כמו כן,  אפשר לבקש ולקבל זכאות מיידית לנהל את חשבון הבנק הכולל מסגרת פעילות באמצעות הוראות קבע וכרטיס דביט.

הליך מקוצר של מחיקת החובות מטרתו – הקטנת החוב של החייב, צמצום גובה התשלום החודשי שעל החייב לשלם, ופריסת תשלום החוב המוקטן באופן המאפשר לו לפתוח דף חדש ולקיים התנהלות פיננסית תקינה וזורמת, ואף מתאפשר לו לצאת מן הארץ, במגבלות מסוימות.

בסיומו של ההליך, החייב מקבל צו הפטר, שהינו צו החתום על ידי בית המשפט, והמזכה את החייב בהוצאה לפועל מכלל חובותיו הקודמים ליום הנפקת הצו, למעט מספר חובות כגון מזונות לעתיד, וחוב פלילי. עם ההפטר, נמחק שמו של החייב ממרשם החייבים המוגבלים.

 

חשוב לי לציין מה שאני מספר ומדגיש בפני כל לקוחותיי, אחד התנאים החשובים להליך הוא תום הלב, הן ביצירת החוב והן במהלך כל ההליך. חשוב מאד שהחייב יבצע את התשלום החודשי במועד ומדי חודש, ויגיש דוחות חודשיים או דו-חודשיים כפי שנקבע בצו שיקבל לאחר קבלת הבקשה, בצורה מלאה ומפורטת ומגובה במסמכים, הכל כפי שאני מדריך את לקוחותיי לבצע.

האמור לעיל אינו מהווה יעוץ משפטי. ליעוץ משפטי בתחום הליך פשיטת רגל מקוצר- חדלות פירעון ומחיקת חובות מהירה,  מומלץ להיוועץ עם עו"ד הבקיא בתחום.

רוני הראלי, עו"ד ונוטריון, עוסק בתחום מחיקת חובות, חדלות פירעון – פשיטת רגל בהליך מהיר .

 נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או ייעוץ משפטי בטלפון 03-6935290

 

לקבלת הצעת מחיר משתלמת
השאר פרטים

דילוג לתוכן