שירות נוטריוני מקצועי, אמין ומהיר

מהו תצהיר נוטריוני?

מצבים שונים בחיים עשויים להוביל אדם לכתיבת תצהיר או עדות שחייבים להיות מגובים על ידי איש מקצוע שיאמת את הכתוב בהם ויאשר שמדובר באמת או שיאשר את זהותו של מי שמסר אותם. לשם כך קיימת אפשרות של השגת תצהיר נוטריוני. תצהיר זה – כשמו כן הוא – הוא תצהיר שנכתב ונחתם בנוכחותו של הנוטריון, לאחר שזה אימת את זהותו של הדובר ו-וידא איתו שהדברים שהוא אומר ו/או כותב הם אמיתיים ונכונים. לפני כן יסביר לו הנוטריון את המשמעות של אי אמירת אמת ויתריע בפניו שבמידה ואין דבריו נכונים הוא עלול להיענש על פי החוק.

כאשר התצהיר הנוטריוני מוגש לערכאות או למוסדות שונים – אפשר להתייחס אליו כאל מסמך אמיתי, מהימן, מקורי וכזה שניתן גם להסתמך עליו. תצהירים כאלה נדרשים בעת תהליכים משפטיים שונים או בעסקאות נדל"ן שבהם מעורב סכום גדול של כסף. נציגי בנק, פקידי בית משפט או שופטים היושבים בדין אשר יראו תצהירים נוטריונים בין המסמכים המדוברים – יידעו שהם יכולים להתייחס לתוכן המסמכים כנכון ואמיתי. זו החשיבות של מתן התצהיר ושל המסמכים עצמם.

איך מתקבל התצהיר הנוטריוני?

על מנת שהנוטריון יוכל לאשר ולחתום על תצהיר – צריך להגיע אליו מי שאת דבריו הנוטריון אמור לאשר. תחילה יש לאמת את זהותו ולאחר מכן להסביר לו מה המשמעות של אישור התצהיר ושל הדברים שנאמרים ונכתבים. במידה ומדובר במסמך שכבר כתוב ומוכן – לאחר האימות של הנתונים יקרא אותו הנוטריון ויחתום עליו. כעת אפשר יהיה להתייחס אל המסמך ככזה שהדברים בו נכונים. ישנן השלכות חמורות מאד למסירת מידע כוזב או תוכן שקרי ולכן חשוב להבין בדיוק מה אומרים לנוטריון ועל מה הוא מצהיר.

זקוקים לשירותיו של נוטריון מוסמך ומקצועי? משרד עורכי דין ונוטריון רוני הראלי הוא הכתובת המתאימה להיעזר בשירותיה. המשרד מתמחה בליווי עסקאות נדל"ן ומקרקעין ומציע סיוע נוטריוני ומשפטי ברמה גבוהה ובהתאמה מלאה לכל לקוח ולקוח.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או ייעוץ משפטי בטלפון 03-6935290

לקבלת הצעת מחיר משתלמת
השאר פרטים

דילוג לתוכן