שירות נוטריוני מקצועי, אמין ומהיר

עריכת חוזים

עריכת חוזים

משרד עו"ד רוני הראלי מתמחה בעריכת חוזים והסכמים בתחומים הבאים:

  • מכירה/רכישת דירות
  • עסקים, קרקעות, מפעלים
  • משקים חקלאיים, נחלאות

החוזים במשרדנו נערכים בעברית או באנגלית.

למשרדנו ניסיון רב – שנתי בעריכת חוזים, כאשר מקצוענות ודייקנות מקנים שקט נפשי ובטחון בביצוע העסקה.

חוזה הינו הסכם בעל תוקף שנערך בין מספר צדדים. מטרת החוזה היא לבסס את התחייבויות הצדדים זה כלפי זה

דרכי עריכת חוזה

חוזה יכול להיערך בעל-פה, טלפונית, באמצעות החלפת מסרונים בטלפון הסלולרי, וכמובן גם בכתב. הדרך הבטוחה ביותר כדי להוכיח את קיומו של החוזה מאוחר יותר, היא עריכתו בכתב ולאחר מכן חתימת הצדדים על החוזה הכתוב. בכך, כל אחד מהצדדים יש וודאות מלאה כי נערך חוזה בין הצדדים, ויהיה קל להוכיח את קיומו, במידת הצורך.

"חוזה יכול שייעשה בע"פ, בכתב או בצורה אחרת, זולת אם הייתה צורה מסוימת תנאי לתוקפו עפ"י חוק או הסכם בין הצדדים". כך קובע סעיף 23 לחוק החוזים (חלק כללי). אם כך, כדי שחוזה יהיה בעל תוקף חוקי, הוא אינו חייב להיעשות בצורה מסוימת דווקא. חוזה יכול להיות תקף גם אם אין מסמך כתוב המכיל את תנאי החוזה. העדר מסמך כתוב אינו סותר את קיומו של חוזה ואת תקפותו. הכוונה במילים "בצורה אחרת" משמעותה שאפשר לכרות חוזה גם ע"י הושטת יד לעצירת מונית, מסירת כסף עבור שירות שאדם מציע, הנדת ראש בהנהון, לחיצת יד, תשלום באמצעות מכונה אוטומטית ועוד.

יחד עם זאת, סעיף 23 לחוק החוזים מסביר כי החופש בעריכת החוזים הוא מוגבל, וכפוף להוראות חוק שונות. כך לדוגמא, סעיף 8 לחוק המקרקעין דורש שהסכם לגבי עסקה במקרקעין תהיה בכתב. גם חוק המתנה קובע כי התחייבות לתת מתנה בעתיד תהיה בכתב. אכן לרוב חוזים מסוג זה נערכים ע"י עורך דין המתמחה במקרקעין, עורך דין לדיני חוזים.
רצוי ומומלץ כי עריכת כל חוזה תבוצע לאחר התייעצות עם עורך דין העוסק בדיני חוזים, וכאשר מדובר בחוזה שכירות, חוזה למכירת או רכישת מקרקעין לפנות לעורך דין העוסק במקרקעין.

עומדים לפני עריכת חוזה או חתימה על חוזה?

חשוב מאד לבדוק את ההתקשרות בחוזה לפני החתימה בעזרתו של עורך דין מומחה שיוכל לסייע לכם.
כמו כן, מומלץ ליצור קשר עם משרדנו לייעוץ בטלפון: 03-6935200.

רוני הראלי, עו"ד ונוטריון

מתמחה בדיני חוזים מקרקעין

לקבלת הצעת מחיר משתלמת
השאר פרטים

דילוג לתוכן